Рішення проблеми самообслуговування і охайності в сучасному світі дещо зсувається за віком. У «цивілізованих країнах» вік необхідності привчання до горщика набагато більший, ніж у країнах, де одноразові підгузники менш доступні. Тому часто вирішення питання привчання до горщика — залежить від гаманця і терпіння батьків.

Насправді туалетний тренінг — це процедура привчання дитини до горщика. І за «малими», і за «великими» потребами. Неможливо проводити туалетний тренінг, якщо дитина до цього не готова. Адже насамперед має бути готове тіло дитини. Наприклад, щоб вона могла зняти і одягти штанці (не забудьте на час тренінгу одягти дитині зручні штанці з резинкою). Або щоб відчувала позиви, після яких потрібно бігти на горщик.

Бувають випадки, що дитина не може відчувати позиви від органів малого тазу, тому, можливо, її потрібно показати остеопату.

Якщо Ви вже замислюєтеся, чи не час починати — дайте відповідь на опитувальник, підрахуйте бали, і ласкаво просимо Ваших малюків в загін «Чемпіонів», у яких гарні чисті і сухі трусики!

УВАГА! Якщо Ви натиснули кнопку «Готово», і при цьому вказали своє ім’я та емейл, то ми зможемо побачити Ваші дані і створити Індивідуальну програму по туалетному тренінгу для Вашої дитини. Для самостійного підрахунку результату необхідно кількість відповідей для кожної літери помножити на відповідне число, а потім скласти загальну суму балів.

a * 0 =
б * 1 =
в * 2 =
г * 3 =
д * 5 =
е * —5 =

Загальна сума =

ОПИС РЕЗУЛЬТАТІВ

Від 0 до 15: Зачекайте. Ваш малюк, швидше за все, не готовий зробити цей великий крок. Або ви ще не готові до цього. Якщо це можливо, зачекайте кілька місяців, а потім пройдіть тест знову. Несвоєчасний, поспішний туалетний тренінг дитини в той час, коли вона ще не готова до цього, ймовірно, призведе до сліз і розчарування — для вас обох. Занадто ранній початок може подовжити процес привчання до горщика і зробити його неприємним. З іншого боку, якщо ви будете чекати, поки ваш малюк стане більш сприйнятливим і фізично зможе навчатися, процес буде набагато легшим.

Якщо ви очікуєте якихось серйозних змін у сімейному житті в найближчі тижні, почекайте, поки все не стабілізується. Перезапуск і зупинка туалетного тренінгу — значно знижують налаштування на успіх — і ваше, і дитини. Важливо, щоб туалетний тренінг не виявився зірваним, поки навчання не буде завершено.

Що робити, якщо ваші бали говорять: «Почекайте», але ви вже втомилися чекати? Починайте підготовку. Більше половини дітей привчаються до туалету близько року, в основному за потребою (потрібно в садочок, наприклад) або через культурні особливості. Так що це показує, що раннє привчання до горщика, коли дитина ще не готова — можливе. Це буде просто вимагати додаткової дози гумору, додаткового терпіння, більше участі батьків, і трохи більше планування. Незалежно від того, які ваші цілі або плани, якщо ви опинилися в категорії «Очікування», це вдалий час отримати консультацію щодо туалетного тренінгу.

Від 16 до 24: Підготуйтеся до попереднього туалетного тренінгу! Поки що не викидайте підгузники! Ваша дитина, ймовірно, не готова почати вчитися користуватися горщиком всерйоз, але ви можете зробити багато корисних кроків, які підготують вашого малюка на найближче майбутнє. Ви можете отримати консультацію шрлр туалетного тренінгу, щоб ви були більш схильні зрозуміти, коли ваша дитина готова до цього наступного кроку і так, щоб ви самі були більш підготовлені, коли прийде цей вдалий час.

Від 25 до 39: Ви можете зробити вибір: або почати попередній туалетний тренінг або відразу привчати до туалету. Ваша дитина швидше за все, показує більшість ознак готовності до туалетного тренінгу. Може бути кілька речей, які не зовсім ще виходять. Або, можливо, у вас вдома щось відбувається, що може бути руйнівним для туалетного тренінгу. Як і в багатьох аспектах виховання, немає однієї правильної відповіді. Насправді немає одного певного моменту, коли потрібно починати. Є багато змінних, що беруть участь в прийнятті цього рішення, і ви і ваша дитина може легко піти в будь-яку сторону. Проаналізуйте потреби вашої дитини, врахуйте особливості характеру і готовність. Врахуйте свою власну готовність. Подивіться на календар. Зверніться за консультацією щодо туалетного тренінгу.

Можливо, планомірне проведення туалетного тренінгу організує і вас, і вашу дитину. Але зважте, щоб це відбулося з вашим позитивним ставленням розслабленням. Тоді ваша дитина, швидше за все, піде за вашим прикладом і радісно прийме цю нову гру.

Від 40 до 80: Почали! Ваш малюк явно готовий до туалетного тренінгу! Всі вишикувалися в очікуванні успішного туалетного тренінгу. Час привчати до горщика або унітазного сидіння! В найближчий час починайте попереднє навчання. Це закладе основу для позитивного досвіду. Ви можете виявити, що ви вже робите багато з цих речей, і це добре! Переходьте до рішучих кроків! Ми раді, якщо Ви самі розібралися.

Якщо виникають питання — раді будемо допомогти. Зазвичай батькам дітей з особливостями розвитку буває важко під час «впровадження» туалетного тренінгу. Не потрібно губитися!

Якщо є питання — пишіть на мою пошту: det.psiholog@gmail.com з позначкою «Туалетний тренінг»

З повагою, фахівець з поведінкового аналізу, «фахівець з туалетного тренінгу» Наталія Компанець.